Pod záminkou otestování kupovaného kola na něj naskočil a už se nevrátil

BENEŠOV – Policisté obvodního oddělení Benešov se v současné době zabývají případem krádeže horského jízdního kola z prodejny v ulici Červené Vršky v Benešově. Sem přišel  neznámý muž, který projevil zájem o koupi červeného horského jízdního kola značky CTM v ceně téměř třiadvaceti tisíc. 

Prodavačka muži  kolo předvedla. Ten se pro koupi rozhodl s tím, že si ho ale chce  ještě projet. “Jako záruku zanechal v prodejně černou příruční tašku, ve které měly být doklady. Na ulici vyšel s kolem sám, aniž by ho někdo doprovázel. Prodavačka mezi tím obsluhovala další zákazníky. Když se však dotyčný ani po zhruba čtvrt hodině nevrátil, pojala podezření, že něco není v pořádku. V příruční tašce žádné doklady nenalezla a zjistila, že muž i s kolem jednoduše zmizel,” informuje tisková mluvčí Eva Stuchlíková. Událost tedy neprodleně oznámila policistům. Ti celou věc zdokumentovali a po pachateli i odcizeném kole začali okamžitě pátrat.Tímto jednáním se dopustil přečinu krádeže a pokud by byl dopaden a odsouzen, mohl by strávit za mřížemi až dva roky.

Popis kola a zloděje: Neznámý muž  mohl být ve věku mezi čtyřiceti pěti až padesáti lety, plnoštíhlé postavy, přibližně 175 cm vysoký. Měl hnědé vlasy s kouty a v obličeji byl hladce oholen. Oblečen byl do tmavých džínových kalhot a tmavé mikiny s kapucí. Na nohou měl šedé body značky ADIDAS. Hovořil česky bez přízvuku. Kolo bylo značky Rascal 1.0 model: 2018, rám 18 palců.

Policie přivítá jakékoliv konkrétní poznatky k tomuto neznámému muži a nebo k odcizenému jízdnímu kolu. Informace přijmou v pracovní době na telefonu: 974 871 700 nebo je lze sdělit kdykoliv na lince tísňového volání 158.