Sex, drogy a rock’n’roll

KLATOVSKO – Možná právě toto je krédo dvou řidičů, kteří byli kontrolováni v uplynulých dnech na silnicích klatovského okresu. Usedli za volanty svých vozidel a dopustili se vážných prohřešků.

V Sušici v Havlíčkovo ulici byla v pátek v odpoledních hodinách kontrolována řidička strážníky městské policie. „Místní čtyřiadvacetiletá žena se podrobila testu, zda není pod vlivem návykových látek a ten byl pozitivní na konopí. Byli přivoláni policisté z obvodního oddělení,“ informovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V neděli večer se po Klatovech proháněl řidič s vozidlem značky Suzuki. „V ulici Komenského ho kontrolovali policisté obvodního oddělení. Místní šestadvacetiletý muž se podrobil testu na návykové látky, který byl pozitivní na amfetamin,“ pokračovala Dana Ladmanová.

U řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky. „Žena i muž byli převezeni do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu. Muž neposkytl vzorek moči. Závažnými případy se policisté dále zabývají,“ doplnila policejní mluvčí Dana Ladmanová.