Víte, kde se koná nejdelší festival ve střední Evropě?

TÁBOR – Téměř dva měsíce… Tak dlouho trvá nejdelší festival ve střední Evropě. Jistě vás překvapí, že se nekoná v žádné z velkých středoevropských metropolí, ale potěší především návštěvníky Jihočeského kraje.

Nejdelší festival vína a gastronomie a také největší přehlídka českých, moravských a zahraničních vín na jihu Čech se totiž koná v Táboře. Ode dneška až do 17. dubna tak zde na vás čeká velmi bohatý program. „Návštěvníci nepřijdou ani o oblíbené festivalové klasiky jako snoubení sýrů a vína, tataráčků a vína, zvěřina a víno či dílčí degustace s vinaři,“ slibují organizátoři.

Nebudou chybět ani různá divadelní představení či koncerty. Ze známých jmen českého šoubyznysu se tak můžete těšit například na Zdeňka Svěráka, Báru Hrzánovou, Jaroslava Duška, Radka Holuba nebo Kláru Cibulkovou. Jeden z večerů bude patřit i brněnské hudební skupině Tango Quartetto Re Campo. Ta hraje tango argentino z 20. a 30. let minulého století, světoznámého Astora Piazzollu, ale především autorské tango Petra Zámečníka. Vstupenky a bližší informace na tento Táborský festival vína najdete zde.