Cizinec za volantem usnul únavou, to se mu stalo osudným

KLATOVSKO – Nejspíš šok a hrůzu musel pociťovat pětačtyřicetiletý cizinec, který s vozidlem značky Audi A4 jel v pondělí před půlnocí ve směru od Sušice do Horažďovic. Chvilka nepozornosti ho přišla draho, a tak na tento úsek cesty asi nikdy nezapomene.

Vlivem únavy došlo k jeho mikrospánku, vjel do pravého silničního příkopu, kde sjel pod most v obci Bojanovice. „Na místě zasahovali zdravotníci, hasiči i policisté. Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem. Odhadnutá hmotná škoda činí 700 tisíc korun. Při dopravní nehodě řidič utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice v Klatovech,“ informovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

K oznámení nehody došlo díky tzv. eCallu. V případě dopravní nehody zahájí palubní zařízení eCall ve vozidle tísňové volání na telefonní centrum 112. „Jednalo se o naprosto ukázkový případ tohoto systému, protože řidič nebyl schopen najít telefon a sám si přivolat pomoc. Navíc se jednalo o cizince, pro kterého by bylo těžké popsat, kde se přesně nachází a nehoda se stala v noci. Díky eCall znal operátor, který ho přijal, okamžitě polohu havarovaného vozu. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a likvidaci úniku provozních kapalin,“ informovala mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Zdroj: www.hzscr.cz