Chcete vyhrát pobyt ve srubu? Hlasujte pro Dřevěnou stavbu roku 2019

ZLÍN – Až do 13. března můžete hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2019 a vyhrát pobyt ve srubu. Projekt podporuje využívání dřeva jako naší významné obnovitelné suroviny.

„V loňském ročníku ankety se zlínskému zástupci podařilo ve své kategorii zvítězit. V kategorii „Dřevěná hřiště malá“ uspěla školka z ulice Osvoboditelů, která má v soutěži svého zástupce i letos,“ prozradil Zdeněk Dvořák mluvčí zlínského magistrátu, jež je zřizovatelem mateřské školy.

Pro 108 soutěžních staveb hlasujte na www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani. Vybírat můžete z osmi soutěžních kategorií: malá a velká dřevěná hřiště, návrhy a realizace dřevěných konstrukcí, moderních dřevostaveb a realizace roubenek, srubů a dřevěných interiérů. V každé kategorii můžete poslat až 3 hlasy. Když budete hlasovat ve všech 8 kategoriích, zařadíte se do soutěže o 4denní pobyt ve srubu HONKA v Jizerských horách.

„V anketě ukazujeme, že dřevěné stavby jsou nejen krásné, ale prospívají také našemu zdraví a chrání nás a teplo našeho domova,” vysvětlil ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák. Dřevo z českých lesů je navíc obnovitelnou surovinou, jehož využíváním šetříme neobnovitelné zdroje, a tím chráníme životní prostředí. „Přínosy dřevěných staveb pro společnost i přírodu jsou proto jednoznačné,“ doplnil Stanislav Polák s tím, že věří, že zájem o tyto stavby i nadále poroste.