Láká vás ještě lyžování? Víme, kde to stále jde

JIŽNÍ ČECHY – Každý z nás jistě zpozoroval, že venku už spíše vládne jaro. Pro příznivce zimních sportů máme však skvělou zprávu. I přes výrazné oteplení v tomto týdnu se na jihočeských svazích i nadále lyžuje. Zjišťovali jsme pro vás opět, jaké podmínky panují na sjezdovkách v Jihočeském kraji.

Víkendová předpověď hlásí většinou oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky smíšené nebo sněhové. V sobotu nás čekají nejvyšší denní teploty 6 až 9 °C a v neděli pak 9 až 12 °C. Vát bude mírný západní, postupně jihozápadní vítr.

Na Lipně vás aktuálně čeká 70 centimetrů sněhu, v provozu jsou stále všechny tři lanovky. „Lyžaři na Lipně zažívají jednu z nejlepších zimních sezon za poslední dekádu,“ říkají provozovatelé skiareálu. Pro milovníky běžkování je v okolí Lipna upraveno celkem 14 a půl kilometru stop po klasiku i bruslení a vyrazit se dá také na zamrzlé jezero. „Doporučujeme jít brzy ráno, dokud je povrch pevný po nočních mrazech. Bruslaři mohou využít 4 kilometrový okruh v Lipně nad Vltavou, o který se místní dobrovolníci dobře starají. Led má tloušťku kolem 23 centimetrů, ale je důležité pamatovat, že bruslení je na vlastní nebezpečí a dbát na základní bezpečnostní pravidla,“ upozorňují provozovatelé.

Frymburský park slibuje výšku sněhu od 80 do 120 centimetrů. V provozu jsou obě sjezdovky, tedy jak Tiger, tak Relax.

Zadově hlásí výšku sněhové pokrývky od 55 do 85 centimetrů. Snowpark Zadov je denně upravovaný, takže se nachází v plné kondici! V provozu je tento park denně (kromě pondělí), a to i na večerním lyžování.

Na Kubově Huti leží na svazích stále od 40 do 60 centimetrů. V provozu jsou obě sjezdovky, to znamená Školní i Pod Obrovcem. I pro běžkaře jsou zde upraveny tratě, sněhová pokrývka na nich činí 20 až 50 centimetrů.

I Skiaréna v Písku hlásí stále příznivé podmínky pro lyžování. Tento týden zde začínají jarní prázdniny, a proto se mění její provozní doba. Zalyžovat si tak zde budete moci v příštím týdnu od pondělí do pátku vždy od 10:00 do 20:00 hodin. Ve středu provozovatelé nabízí i večerní lyžování, a to od 18:00 do 21:00 hodin.