Šel kolem památníku, stal se svědkem hrubého incidentu

Zdroj: Ondrej.konicek, https://cs.wikipedia.org

PLZEŇ – Dnes odpoledne po Americké ulici procházel muž a když se přiblížil k památníku „Díky Ameriko“, stal se náhodným svědkem scény, která mu nemohla být lhostejná. Rozhodl se zavolat na pomoc městskou policii.

Ta přijala oznámení, že u památníku došlo k šarvátce mezi údajnými bezdomovci. Když přijeli strážníci na místo, našli už jen jednoho z pravděpodobných účastníků potyčky. Dost hlasitě o sobě dával vědět, zřejmě za to mohla jeho opilost. Hlídka se ho snažila uklidnit. Do celé té situace, která na místě mezi tím vznikla, se vzápětí vmísil ještě další muž se psem, který začal být na strážníky sprostý a vyhrožoval jim. Jeho agresivita postupně vzrůstala a snažil se o napadení hlídek.

Proti oběma mužům museli nakonec strážníci zakročit, k tomu užili donucovací prostředky. Oba muži skončili v želízkách. „Během zákroku byl jeden ze strážníků napaden a lehce pokousán na noze psem jednoho z agresivních mužů. Na místo byli k ošetření zavoláni záchranáři. Dvojice byla převezena na záchytku. O psa se postarali strážníci. Byl odvezen k vyšetření do útulku,“ dodala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.