Kdo zavinil tragickou nehodu cisterny? Policie uzavřela vyšetřování

Po půl roce rozsáhlého vyšetřování znají kriminalisté viníka tragické nehody, při které zemřel jeden hasič. Foto: archiv HZS

ŠUMPERK – Jednu oběť, čtyři zraněné a škodu čtyři a půl milionu korun si vyžádala nehoda hasičské cisterny v srpnu loňského roku u obce Libivá na Šumpersku. Kriminalisté nyní po rozsáhlém šetření případ uzavřeli.

„Z šetření doplněného o znalecké posudky z odvětví soudního lékařství a silniční dopravy vyplynulo, že za tragickou nehodou stála nepřiměřená rychlost jízdy. Řidič hasičské cisterny ji nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému dopravně technickému stavu komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ informovala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Cisterna dostala na mokré vozovce smyk, přejela do protisměru a srazila se s protijedoucím osobním vozidlem VW Polo. Pak sjela do příkopu. Při havárii se zranila čtyřčlenná posádka hasičského vozu, jeden hasič zemřel. Lehké zranění utrpěl také řidič osobního auta. Při nehodě vznikla škoda za více než čtyři a půl milionu korun.

Kriminalisté obvinili řidiče cisterny ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud mu může uložit až šestiletý trest odnětí svobody.