Slibované oteplení přineslo silný vítr, který láme stromy a komplikuje dopravu!

STŘEDNÍ ČECHY – Pondělí začalo přesně jak meteorologové předpokládali, teple a slunečně. Bohužel se přidal i silný vítr, který již včera avizovali. Bohužel zaútočil takovou silou, že jsou v pohotovosti hasiči celého kraje, kteří odklízí desítky popadaných stromů a zprůjezdňují hlavní dopravní tahy.

Od pondělního odpoledne hasiči zasahují u desítek událostí. “K páté hodině odpoledne evidovali hasiči v souvislosti s větrem skoro sedmdesát událostí. Nejvíce na Benešovsku a Praze – západ. Hasiči ze stanice Dobříš zasahovali například u stromu, který hrozil pádem na dům a dětské hřiště. informuje tisková mluvčí Tereza Fliegerová. Další popadané stromy evidují hasiči na Benešovsku. V Sázavě dokonce vítr vyvrátil strom, který zatarasil dopravu na silnici v ulici mezi Sázavou a Dojetřicemi v ulici Na Důlích. Na většině silnic varují hasiči je množství popadaných či nalomených větví, je třeba řídit se zvýšenou opatrností. 

Problémy se nevyhly ani železnici. “Provoz je až do odvolání zastaven na trati Zbraslavice – Zruč nad Sázavou. Blokuje ji spadlý strom. Kvůli poruše trakčního vedení je omezen provoz mezi Poděbrady a Libicí nad Cidlinou. A problémy jsou i na trati v okolí Prahy. Kvůli popadaným stromům vlaky ve směru z Prahy do Kolína nezastavují v zastávce Praha-Klánovice,” dodává s tím, že cestujícím pražské integrované dopravy doporučuje přestup na autobusovou linku 221 v zastávce Praha-Běchovice střed.  Na území středních Čech bude platit varování před silným větrem do zítřejšího odpoledne.