Chovatel lvů na svůj koníček doplatil. Nalezli ho v domě mrtvého

VSETÍNSKO – Třiatřicetiletý muž zemřel poté, co na něho zaútočil jeho lev. Aby se mohli policisté dostat k muži, který byl uvnitř objektu se lvy, museli policisté dva lvy zastřelit.

Včera v ranních hodinách přijali policisté na linku 158 oznámení o incidentu mezi lvem a jeho majitelem v objektu ve Zděchově, ve kterém choval dva lvy. Majitel se přitom stále nacházel uvnitř s podezřením na fatální následky. Na místo přijeli odborníci ze ZOO Lešná, se kterými policisté konzultovali další postup. Variant bylo více, ale nakonec byl stanoven nejméně rizikový postup s ohledem na bezpečnost všech zasahujících složek i občanů. Aby se policie mohla dostat k muži, bylo nezbytně nutné oba lvy zastřelit. Poté mohla na místo vstoupit lékařka, která konstatovala smrt muže. Byla nařízena soudní pitva.

Policisté na místo přivolali rychlou záchrannou službu, místo zapáskovali a okolních pět domů evakuovali. Občané Zděchova byli místním rozhlasem vyrozuměni, že jim nehrozí bezprostřední nebezpečí. Na místě postupně zasahovali policisté z obvodních oddělení ze vsetínského okresu, policisté z prvosledových hlídek s dlouhými zbraněmi a k usmrcení zvířat byli přivoláni policisté ze Zásahové jednotky z Brna, kteří na místo dorazili vrtulníkem s přistáním na místním hřišti. Na místě pracoval do odpoledních hodin kompletní výjezd vsetínských kriminalistů, který prováděl ohledání místa činu.

Vsetínští kriminalisté budou na případu nadále pracovat. Předmětem dalšího šetření bude mimo jiné zjištění okolností úmrtí majitele lvů.