Ze stájí zmizela koňská sedla za milion korun

PARDUBICKO – Neznámí pachatelé včera v noci vykradli malé koňské stáje v Lánech na Důlku na kraji Pardubic, kde se nabízela výuka jízdy na koni. Ze stáje zmizelo zhruba 40 koňských sedel v hodnotě asi milion korun. Nic jiného se údajně neztratilo.

Majitel vloupání zjistil včera po sedmé hodině ranní a oznámil ho na policii. „Zatím neznámý pachatel vnikl do areálu jezdeckého klubu v okrajové části Pardubic a podle předběžných informací odcizil různé typy jezdeckých sedel, mezi kterými byla i sedla westernová,“ uvedla policejní tisková mluvčí Andrea Muzikantová. Zloděje zajímala pouze nová sedla, která byla to nejcennější, co ve stáji bylo. Na místě zůstala jen ta stará a poškozená. Zloděj neodcizil ani další věci, jako třeba zahradní techniku, helmy nebo bičíky. Při průměrné váze pěti kilogramů na sedlo musel celý lup vážit asi 200 kilogramů.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci: „Pokud se setkáte s podezřelou nabídkou týkající se prodeje jezdeckých sedel, informujte policisty na lince 158. Pachateli v případě prokázání viny hrozí za trestný čin krádeže vloupáním trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ dodává mluvčí Muzikantová.

Foto: Jezdecký klub Lány na Důlku