Co bude s dětmi z internátu, kterému vichřice odnesla střechu?

ČESKÁ LÍPA – Jak jsme vás ráno informovali ZDE, nejsložitějším zásahem hasičů z Libereckého kraje dnes v noci byla událost v Havlíčkově ulici v České Lípě, kde poryvy větru doslova strhly celou střechu z budovy tamního internátu.

Hasiči střechu zajistili a evakuovali z budovy domova mládeže celkem 36 dětí, které následně převezli do obce Zákupy, kde jim bylo zajištěno náhradní ubytování.

Silný vítr utrhl plechy a izolační krytinu. Část střechy (místo nad jídelnou), která se opravovala vloni, je v pořádku. Vítr však strhnul část střechy nad domovem mládeže a pedagogicko-psychologickou poradnou. Šestatřicet dětí bylo evakuováno do Zákup. Ty se ráno vrátily pro věci, některé šly do školy, některé domů. Probíhá komunikace s rodiči a ředitel se snaží zajistit ubytování v domově mládeže v Novém Boru. Nyní probíhají zabezpečovací práce a zajištění okolního prostranství. Jsou tam i polámané stromy a řeší se překrytí budovy, aby do ní nepršelo. Omezen je provoz okolní ulice.

„V současné době zjišťujeme rozsah škod. Peníze na opravu máme a můžeme je vyčlenit z hospodářského výsledku. Co se týká náhradního ubytování pro děti, tak máme několik možností. Jako nejschůdnější varianta se nám jeví prostory v domově mládeže v Novém Boru,“ uvedl náměstek hejtmana pro rezort školství Petr Tulpa.

Foto: Hasiči Česká Lípa