Pozor! Už zítra odřízne uzavírka mostu výpadovku na Prahu

KLADNO –  Od úterý 12. března zůstane kvůli rekonstrukci mostu mimo provoz silnice první třídy mezi Kladnem a Buštěhradem vedoucí na chomutovskou dálnici D7 a dále do Prahy. Znáte už objízdnou trasu?

Kladeňáky čeká uzavírka v Kročehlavské ulici. Zdroj: Město Kladno

Most přes potok a teplovod v Kročehlavské ulici přejede denně zhruba 11 tisíc vozidel, dá se tak očekávat, že uzavírka značně zahustí dopravu na objízdné trase. Ta povede přes Unhošťskou a Pražskou ulici, nákladní doprava bude svedena na Libušinu. „Ideální by bylo, aby se doprava nějakým způsobem rozprostřela a lidé se snažili najít i jiné objízdné trasy, než tu jednu oficiální. Také jezdit v trochu jiný čas. Ale samozřejmě nikdo nemůže nikomu nařizovat, kdy má jezdit do práce,“ míní Michal Škach z uskupení Kladeňáci.

Očekávejte nový most

Most na klíčové tranzitní komunikaci se nacházel už v kritickém technickém stavu a nezbývá než ho zbourat. Ředitelství dálnic a silnic nechá  z uvolněných prostředků kraje postavit most nový, s nosnou konstrukcí ze železobetonu a masivními krajními opěrami. Investice přesáhne 30 milionů korun. Podle harmonogramu se počítá se stavbou v délce 34 týdnů.

A další komplikace

Zavření mostu a výpadovky ale nemá být ještě to nejhorší. Od prvního dubna potrápí nervy řidičů také uzavírka v ulici Generála Klapálka v úseku od restaurace Al Ponte po vědeckou knihovnu na křižovatce s ulicí Petra Bezruče. Konec prací je plánován na polovinu července. K částečné úlevě provozu ve starých Kročehlavech by do konce března už měl sloužit pod novým asfaltem úsek ulice Milady Horákové od restaurace U Meisnerů po Unhošťskou ulici.