Do práce na kole… Co říkáte, nezkusíte to také?

JINDŘICHŮV HRADEC – Akce „Do práce na kole“ je celorepublikovou akcí. Zapojením se do ní si tak nejen zlepšíte svou fyzickou kondici, ale také ulevíte životnímu prostředí. Jedním z měst, které se na jihu k této akci připojilo, je i Jindřichův Hradec. A jak a kdy to bude celé probíhat?

Akce bude probíhat po celý měsíc květen, přičemž přihlášky lze podávat již do 30. dubna. Jindřichův Hradec není v této aktivitě žádným nováčkem, letos se tak zapojí již popáté. „V Jindřichově Hradci je akce velmi oblíbená. Ať už na kole nebo pěšky, tak v loňském roce šlapalo 71 týmů, které měly dohromady 280 členů. Týmy dohromady ujely a ušly téměř 39 tisíc kilometrů. Jen za Městský úřad Jindřichův Hradec soutěžilo 66 zaměstnanců v 16 týmech,“ doplnil starosta města Stanislav Mrvka.

Pokud se akce zúčastníte, nepomůžete jen sobě a životnímu prostředí, ale také handicapovaným lidem, protože vaše ujeté kilometry město společně s Nadačním fondem rozvoje města promění na hotovost. Tu pak město, jako tomu bylo i v minulých ročnících, věnuje na předem vybraný účel konkrétní osobě. Pro představu, během minulých čtyř ročníků tak bylo celkem předáno 155 tisíc korun. Letošní výtěžek by měl podpořit děti ze Základní školy speciální – „Gobelínka“, kterým by z něho byly pořízeny nové zahradní prvky.

Pro ty nejúspěšnější jsou připraveny hodnotné ceny. Tou hlavní je samozřejmě jízdní kolo. Registrace probíhá na webu akce (zde) a tam se dozvíte i další potřebné informace. Na jihu se k této akci připojí i České Budějovice, Český Krumlov, Strakonice nebo Tábor.