Relaxační zóna v Kroměříži bude. Již víme, kdo se o ni postará

KROMĚŘÍŽ – O relaxační zónu na Velkém náměstí se v létě postará stejný provozovatel jako loni. Radní ze dvou možností vybrali nabídku Martina Heinze. „Jedná se o osvědčeného provozovatele, u kterého máme navíc jistotu, že se aktivně zapojí také do organizování doprovodných aktivit, díky nimž je relaxační zóna úspěšná,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i turisty. Provozovatel v termínu od 19. června do konce prázdnin zajistí občerstvení a provoz zóny a bude se podílet i na programu, který zajišťuje radniční odbor kultury a cestovního ruchu. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé.

Na Velkém náměstí zabere plochu kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistí lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, truhlíky se zelení, herní koutek, přívod elektřiny i odpadkové koše a toalety.

Kroměřížská radnice loni provozovala relaxační zónu na Velkém náměstí už podruhé. Byla vítaným oživením letních měsíců ve městě. Během léta nabídla také více než 70 kulturních a sportovních akcí, dílniček pro děti i dospělé, na kterých se podílely nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky. Podle vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu Pavla Zrny se letos plánuje podobný počet akcí jako v minulém roce.