Dvě pivka, dvě decky a hurá za volant! Řidička slavila neděli

ŠUMPERSKO – Zřejmě příjemnou neděli si udělala 35letá řidička z Přerovska, která se nebála sednout za volant, přestože si dala poměrně dost do nosu. Policejní statistiky jsou alarmující. Za první tři měsíce evidují obrovský nárůst lidí, kteří řídí pod vlivem alkoholu nebo drog.

„Ženu zastavila hlídka v neděli v podvečer v Mohelnici. Při kotrolní dechové zkoušce naměřili nejprve 1,06 promile, pozdějibyla naměřena hodnota 1,14 promile,“ uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová s tím, že se řidička odmítla podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve.

„Ke svému ovlivnění uvedla, že krátce před jízdou vypila dvě dvanáctistupňová piva a 2 deci vína,“ dodala mluvčí. Policisté nezodpovědné ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za tento trestný čin hrozí řidičce až jeden rok odnětí svobody.

Desítky řidičů pod vlivem

Statistiky přinášejí alarmující čísla. Jen na Šumpersku evidujeme policie od počátku letošního roku 33 skutků kvalifikovaných jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V devíti případech došlo k dopravní nehodě.