Které weby jsou nejlepší? Obce a města soutěžily

OLOMOUCKÝ KRAJ – Jak je na tom vaše město nebo obec s technologiemi? Stránky často slouží nejen k hledání kontaktu, nebo termímu poplatků. Lidé se mohou dozvědět mnohem více. Záleží, jak která radnice jde s dobou. K porovnání slouží i soutěž Zlatý erb, kterou pořádal Olomoucký kraj už po jednadvacáté.

Letos se jich do klání o nejlepší webové stránky a elektronickou službu přihlásilo osmnáct. „Hejtmanství soutěž Zlatý erb podporuje hlavně proto, aby motivovalo vesnice a města k využívání moderních technologií, které lidem ušetří například cestu na úřad,“ řekl hejtman olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají v Mohelnici. „Nabízíme lidem možnost prohlédnout si prostřednictvím webkamery náměstí Svobody. Oblíbená je také aplikace, díky které mohou občané hlásit například poškozené dopravní značení nebo nefunkční veřejné osvětlení. Nechybí ani diskusní fórum,“ prohlásil správce IT Michal Havlíček.

V kategorii obcí zvítězila Lipová – lázně. Její web zaujal porotu především možností návštěvy fotogalerie se snímky z vesnice i jejího okolí. Cenu za Smart City a nejlepší elektronickou službu obdržel Šumperk, který lidem nabízí katalog sociálních a navazujících služeb.

Všichni krajští vítězové postupují do celostátního kola jednadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb, které proběhne 1. dubna v Hradci Králové.