Stavební práce ovlivní kromě dopravy i MHD v Písku

ilustrační foto

PÍSEK – Nejen písecké řidiče, ale také cestující městské hromadné dopravy čeká v nejbližších týdnech krušné období. Z důvodu uzavírek dochází ke změnám některých spojů. Cesta do práce, školy nebo jen tak za kulturou se tak patrně všem zkomplikuje.

Od čtvrtka 21. března 2019 je tak dočasně bez náhrady zrušena zastávka městské hromadné dopravy v ulici Erbenova. „Důvodem je jednak uzavírka sjezdové rampy na mostě v Burketově ulici, z důvodu rekonstrukce, a dále plánovaná částečná uzavírka ulice Kollárova kvůli instalaci horkovodního potrubí,“ upřesnila mluvčí Městského úřadu v Písku Irena Malotová.

„Dále budou s platností od soboty 23. března z provozně technických důvodů bez náhrady dočasně zrušeny spoje číslo 22 a 23 linky 365306, a to do doby ukončení uzavírky sjezdové rampy na mostě v Burketově ulici v Písku,“ informuje Jaroslav Hrneček z odboru dopravy. Město cestující žádá o strpení těchto mimořádných změn v městské hromadné dopravě.

K částečné uzavírce v ulici Kollárova dojde v posledním březnovém týdnu. Jedná se o úsek od křižovatky s ulicí Jeronýmova po křižovatku s ulicí Mírové náměstí. V této lokalitě zůstane obousměrný provoz zachován, ovšem pouze do 15. dubna. „Přibližně v druhé polovině dubna bude uzavírka Kollárovy ulice rozšířena a od Nového mostu do ulice Táborská motorová vozidla projedou pouze v jednom směru.  Objízdná trasa Od Táborské k Novému mostu povede ulicemi Sedláčkova – Za Pazdernou – Lázeňská – Tyršova – Kollárova. Stavební práce na této etapě by měly v závislosti na klimatických podmínkách trvat přibližně do konce školního roku,“ informuje Tomáš Květoň z odboru dopravy.

Předpokládá se, že ve špičkách bude v ulici Kollárova i objízdných trasách docházet ke kolonám. A z tohoto důvodu město Písek doporučuje řidičům se této lokalitě vyhnout a objet město po silnicích první třídy číslo 20 („čtyřpruh“) a 29 (ulice Zborovská). „Prosíme všechny řidiče o trpělivost a ohleduplnost při tomto nezbytném dopravním omezení a děkujeme za respektování přechodného dopravního značení,“ dodává Tomáš Květoň.