V zatáčkách u Humpolce dávejte pozor

VYSOČINA – Známe nejnebezpečnější úseky silnic na Vysočině. Zbystřit smysly by řidiči na Vysočině měli v zatáčkách u Humpolce. Nejrizikovější zůstává silnice I/38 ze Želetavy na Stonařov, konkrétně úsek před křižovatkou na Markvartice u Svojkovic.

Na Vysočině dopadla ze statistik roku 2018 nejhůře zatáčka na silnici I/34 východně od Humpolce. „Za výjezdem z místní části Rozkoš se loni odehrály tři nehody, z toho jedna vážná. Jeden člověk při ní zemřel a jeden se těžce zranil,“ informoval Václav Bálek, tiskový mluvčí pojišťovny Allianz s tím, že dále policie ze všech nehod zaevidovala čtyři další lehká zranění. Úsek se ale v celostátní top desítce neumístil.
Za Vysočinu pak v přehledu rizikových míst figuruje také pověstná křižovatka silnic I/34 a I/37 ve Ždírci nad Doubravou, křižovatka silnic I/19 a I/37 pod náměstím Republiky ve Žďáru nad Sázavou nebo také úsek silnice I/38 u Golčova Jeníkova.

Jak žebříček vzniká?

Seznam nových kritických míst českých silnic vychází z údajů veřejně dostupné databáze dopravních nehod evidovaných Policií ČR, následně zpracovaných podle komplexní metodiky. Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do Automapy Allianz je vznik alespoň dvou na sobě navzájem zcela nezávislých dopravních nehod s těžkými zdravotními následky nebo smrtí v daném úseku během roku 2018, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než 100 metrů. Analýza se týká nehod na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy.