Přijďte na farmářské trhy!

PLZEŇ – Máme možnost jíst opět zdravě. Alespoň ti, co zavítají na náměstí Republiky na farmářské trhy. Nabídka kvalitních potravin bude široká a proč tedy této možnosti nevyužít a nezajít na nákupy. Bude z čeho vybírat.

Plzeňské farmářské trhy

V západočeské metropoli začaly Plzeňské farmářské trhy, konat se budou každou sobotu až do 21. prosince. Místem desátého ročníku trhů zůstává náměstí Republiky, lidé mohou nakupovat vždy v čase od osmi do dvanácti hodin. Nabízet své produkty bude zhruba padesátka prodejců. Jde o farmáře, pekaře, uzenáře a další. Trhy pořádá občanské sdružení ENVIC.

Sdružení ENVIC a nové produkty

Cílem sdružení ENVIC bylo a je vytvářet prostor a podmínky pro prodej prvotřídních tuzemských sezónních potravin. „Nechystáme v pořádání Plzeňských farmářských trhů žádnou revoluci. Držíme se svých zásad — důsledný výběr prodejců — výrobců, vytváření příjemné atmosféry, oživování centra města Plzně, podpora lokální ekonomiky, nabídka skutečného poctivého jídla. Přesto v letošním roce přivítáme několik nových prodejců. Ti doplní stávající sortiment o další zajímavé produkty od šikovných sýrařů, uzenářů, pekařů,“ vysvětlil Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Plzeňské farmářské trhy na venkově

V letošním roce nebudou Plzeňské farmářské trhy jen dvakrát, a to 4. května a 8. června. Trhy uvolní prostor jiným městským akcím. „Naprostou novinkou budou Plzeňské farmářské trhy na venkově. Na 7. září chystáme ve spolupráci s Plzeňským krajem oslavu venkova na farmě u pana Moulise v Milínově u Nezvěstic. Trhy budou klasické, ale nebudou na náměstí Republiky, ale přímo na farmě u Pavla Moulise. Chystáme pro naše věrné zákazníky přepravu autobusy i vlakem. Bude to pro všechny hodně zajímavé,“ dodal Tomáš Popp.

Plzeňské farmářské trhy se konají každou sobotu od osmi do dvanácti hodin.
Místo konání – náměstí Republiky v Plzni.

Zdroj: Město Plzeň