Adoptuj panenku a zachráníš dítě! Miss Panenka pomůže dobré věci

Minulé ročníky soutěže rozpoutaly dětskou představivost. Foto: UNICEF ČR

STŘEDNÍ ČECHY – Školy už mohou začít vyrábět látkové panenky. Třetí ročník soutěže Miss Panenka junior odstartoval. Autoři vítězných panenek získají hodnotné ceny. Všechny vyrobené panenky budou potom nabídnuty k symbolické adopci v rámci projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Cena jedné panenky ve výši 600 Kč odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě.

Zábava i charita

Středočeský kraj se opět zapojil do projektu české pobočky UNICEF. V minulých letech vzbudil mezi školami velký zájem. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, která soutěž zaštiťuje, jsou charitativní projekty pro školy vhodnou příležitostí, jak toto téma před mládeží otevřít. „Výroba panenek navíc může být zábavou, rozvíjí fantazii a je to svým způsobem relaxace, která má hlubší smysl,“ uvedla.

Kdy, kde, co?

Vyrobené panenky mohou školy posílat do 10. května 2019. Hlasování na internetu proběhne v květnu a červnu, kdy bude i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Vybrané panenky budou nabídnuty k adopci během Benefiční aukce panenek známých osobností 26. listopadu 2019 v Českém muzeu hudby v Praze. Bližší informace o podmínkách soutěže, vzhledu a střihu panenek naleznete na stránkách UNICEF středočeského kraje.