Železnice pod drobnohledem policie. Jaký je výsledek?

JIŽNÍ ČECHY – Před nedávnem jsme vás informovali o bezpečnostní akci zaměřené na kontrolu řidičů autobusů (článek najdete zde). V tomto týdnu se pro změnu policisté zaměřili na železnici a vše, co k ní patří. To znamená, že akce měla za úkol kontrolu vlakových nádraží, vlakových souprav a železničních dopravních cest.

Bezpečnostně preventivní akce 24 – BLUE RAD proběhla v Jihočeském kraji z úterý na středu tohoto týdne. „Do celé akce, která trvala plných 24 hodin, se zapojilo více jak 170 příslušníků pořádkové a cizinecké policie,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Policisté zkontrolovali 110 nádražních budov v celém kraji a celkem u 516 osob kontrolovali jejich totožnost. Ty lustrovali nejen v objektech drah, ale také v dvaasedmdesáti vlakových spojích. Kontrola probíhala i na místech kolem železnice. Ve 22 případech zjistili přestupek, kdy spoluobčané přecházeli kolejiště v místech, kde je to zakázané.

Dalším místem kontroly se staly i železniční přejezdy. „V 28 případech byl zjištěn přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu – na železničních přejezdech. Z toho dva řidiči usedli za volant po požití návykové látky. Také se jim podařilo vypátrat jednu osobu v celostátním pátrání,“ sdělil mluvčí policie Milan Bajcura.

Kontrolám se neušly ani provozovny sběru druhotných surovin. V nich totiž často končí věci pocházející z nádraží a kolejišť. „V 18 provozovnách bylo vše v pořádku,“ dodal na závěr Bajcura.