Opakované varování!!! Další pokus vylákat peníze z důvěřivé starší ženy!

Ilustrační fotografie

KUTNOHORSKO – Podvodník se, jak už to tak bývá, vydával za vnuka seniorky. Podvodník si vytipoval ženu z obce Vinice, které zavolal na pevnou linku. Přesto, že se nepředstavil, žila žena v domnění, že mluví se svým vnukem a bezelstně mu přiznala, že má doma “jen” padesát tisíc korun. 

Muž hovořil plynule česky a řekl “babičce”, že potřebuje něco zaplatit, s tím, že potřebuje co nejvíc. “Poškozená mu řekla, že má doma maximálně padesát tisíc korun a vkladní knížku. Volající na to reagoval, že je to málo a ať vybere z vkladní knížky, což žena naštěstí  odmítla. Volající řekl, že přijede, k čemuž nedošlo,” informuje o situaci tisková mluvčí Vendulka Marečková.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřivý, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítáme veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle čáslavského obvodního oddělení 974 875 710.

 

Nedávejte cizím lidem své peníze!

Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.

Zkontrolujte kdo je za dveřmi přes kukátko, nejlépe panoramatické.

V těchto situacích kdykoli zavolejte hlídku Policie České republiky na bezplatné lince 158 k prověření těchto osob.

Slušný člověk vaši ostražitost pochopí a podvodník odejde.

V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158.