Speciální retro prohlídky vám umožní pohled do minulosti

PLZEŇ – Zajímá vás, jak to před třiceti lety vypadalo v Plzni a jak se tu v té době žilo? To, ale i další překvapení na vás budou čekat v rámci netrpělivě očekávané turistické sezony, kdy se znovu otevírají lákavé památky a turistické cíle a prodlužuje se otevírací doba. Město přichází s řadou zajímavých novinek, které by vás mohly zajímat.

Speciální retro prohlídky
Plzeňské turistické informační centrum chystá ke třicetiletému výročí sametové revoluce speciální retro prohlídky. „Jako již každoročně připravujeme nové tematické prohlídky města. Těmi letošními se připojíme k oslavám 30. výročí od sametové revoluce. Naši průvodci se tentokrát zaměří na to, jak Plzeň vypadala a jak se v ní žilo v době socialismu. Premiéru plánujeme na konec května,“ uvedla ředitelka městské příspěvkové organice Plzeň – TURISMUS Zuzana Koubíková.

Muzeum Patton Memorial Pilsen
Pokračují také práce na nové expozici muzea Patton Memorial Pilsen, které by se mělo znovu otevřít počátkem května při Slavnostech svobody. Vzniká zde nejen lepší zázemí pro návštěvníky a kurátory, ale především se mění výstavní prostor. „Prostor muzea zůstává rozlohou stejný, nicméně nabídne širší pohled na historii osvobození města Plzně a regionu v souvislosti s vyloděním spojenců v Normandii. Naši návštěvníci si po téměř 15 letech provozu zaslouží vidět exponáty, které muzeum získalo během své činnosti a které vzhledem k velikosti a možnostem stávající expozice byly dosud schované v našem depozitáři. Přeci jen na otevření zbrusu nového muzea na Klatovské 19 si budeme muset ještě několik let počkat,“ vysvětluje kurátor Patton Memorial Pilsen Ivan Rollinger.

DinoPark, Meditační a Luftova zahrada a další
Po zimní přestávce se návštěvníkům znovu otevírají například DinoPark, Muzeum církevního umění, Stará synagoga či Meditační a Luftova zahrada. Provozní dobu rozšiřuje plzeňská zoo. Vzhledem k chystané rekonstrukci Velké synagogy se pro návštěvníky tato budova uzavře pravděpodobně na přelomu května a června nebo bude její provoz značně omezen. Pokračuje rekonstrukce katedrály sv. Bartoloměje, jejíž interiér je kvůli opravám nepřístupný.

Plzeňské infocentrum zlepšuje služby
Zlepšovat služby pro turisty se pro své klienty snaží i plzeňské infocentrum. Spolu s tím, jak se rozšiřovaly jeho služby a sortiment suvenýrů, stoupala také poptávka po možnosti platby kartou. „Už dávno neprodáváme pouze pohledy, jízdenky a poštovní známky. Od dubna si tak u nás můžete koupit kartou nejen vstupenky do Loosových interiérů či na komentované prohlídky města, ale také například typicky plzeňské dárkové balíčky s pivní tematikou či luxusní šátky a kravaty s dekory z Loosových interiérů,“ doplnila Zuzana Koubíková.