Novými vlaky s wifi budeme na Vysočině jezdit od roku 2023

VYSOČINA, JIHLAVA – Komfortnější cestování po Vysočině slibují České dráhy. Nová vozidla plánují pořídit nejpozději od jízdního řádu 2023/2024, kdy mají nasadit 15 nových klimatizovaných, bezbariérových souprav vybavených wifi sítí.

Šest nových elektrických jednotek o kapacitě cca 145 míst k sezení a devět motorových jednotek o kapacitě 120 míst k sezení budou klimatizované, bezbariérové včetně WC, vybavené Wi-Fi sítí. Pohodlné bude cestování s kočárky a cestující budou mít k dispozici audiovizuální informační systém.

O plánovaných změnách informoval předseda představenstva a generální ředitel ČD Miroslav Kupec, který v úterý 2. dubna společně s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem podepsal v Jihlavě smlouvu o zajištění drážní základní obslužnosti na Vysočině na dalších deset let, která má hodnotu 6,3 miliardy korun. Hlavním železničním dopravcem na Vysočině tak zůstávají právě České dráhy.
Na Vysočině budou zajišťovat všechny spoje na všech tratích, kromě turistických vlaků na trati 243 Moravské Budějovice – Jemnice.
V loňském roce využilo služeb Českých drah jen na Vysočině deset milionů cestujících.