Překvapivý nález ve stodole ho mohl stát život

ilustrační foto

ČESKOKRUMLOVSKO – Včera odpoledne čekalo velké překvapení na muže z Českokrumlovska, když nalezl v blízkosti svého domu jeden z pozůstatků války. Začal s ním manipulovat a patrně vůbec nepomyslel na to, jaké neštěstí se může stát.

Muž z Blanska oznámil včera v odpoledních hodinách na tísňovou linku, že ve své stodole nalezl válečnou munici. „Místo toho, aby s municí nemanipuloval a nedotýkal se jí, porušil veškerá bezpečnostní doporučení, odnesl si munici na dvůr a čekal na příjezd policistů z obvodního oddělení Kaplice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Pyrotechnik, který na místo přijel, určil, že se jedná o válečnou munici – náboj o délce 45 centimetrů. „Vzhledem k tomu, že převoz munice shledal pyrotechnik jako nemožný z důvodu nebezpečí výbuchu, rozhodl o její likvidaci na bezpečném místě,“ konstatovala mluvčí policie Uhlířová. Během likvidace munice naštěstí nikdo nebyl zraněn, ani nevznikly žádné škody na majetku.

Policisté však upozorňují každého, kdo najde podezřelý předmět připomínající munici, aby s ním nehýbal, nebral věc do ruky, ani s ní jiným způsobem nemanipuloval.