Zoufalá žena v Chrudimi se chtěla oběsit!

CHRUDIM – Dramatická záchranná akce se rozběhla v pátek dopoledne v Chrudimi. V jednom z domů v Revoluční ulici chtěla žena spáchat sebevraždu oběšením. Profesionální jednání chrudimských strážníků nakonec vedlo k záchraně lidského života.

Zoufalá žena z Chrudimi zavolala své sestře a v průběhu telefonátu se jí svěřila se svojí tíživou životní situací. Na závěr hovoru jí řekla, že se chystá se oběsit. Při zpětném volání už byly slyšet pouze neurčité zvuky, rána a poté se hovor ukončil. Sestra neváhala a ihned zavolala na městskou policii.

Na místo byla ihned vyslána dvoučlenná hlídka strážníků, kteří dorazili během pár minut. S přispěním tamního obyvatele se dostali do domu a běželi k bytu, v němž žena bydlí. Dveře bytu byly otevřené, žena v něm však nebyla. Následně zjistili, že se nachází na schodišti o patro výše. Obavy z možného pokusu sebevraždy se bohužel potvrdily, neboť žena měla na krku uvázanou smyčku a v době prvního kontaktu se strážníky již ztrácela vědomí.

Strážníci okamžitě reagovali a ženě poskytli první pomoc. Na místo také neprodleně přivolali rychlou záchrannou službu, jejíž posádka ženu následně převezla do chrudimské nemocnice. Přivolána rovněž byla hlídka Policie ČR.

„Za vedení městské policie bych chtěl touto cestou ocenit profesionální jednání zasahujících kolegů, jejichž rychlost a duchapřítomnost vedla k záchraně lidského života,“ pochválil své kolegy Petra Půlpána a Jiřího Němce vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák.

Na závěr stojí za připomenutí, že v případě strážníka Jiřího Němce jde již o druhý případ, při kterém dokázal aktivním jednáním zachránit lidský život. V prvním případě se jednalo o záchranu muže z hořícího bytu. Tato událost se datuje do roku 2012.

K případu se vyjádřil i starosta Chrudimi František Pilný: „S oběma strážníky se v následujících dnech sejdu, abych jim osobně poděkoval. Takových lidí si velmi vážím a jsem moc rád, že pro naše město pracují.“

Foto: MP Chrudim