Za smrtelnou nehodu u Číhoště může pravděpodobně řidička osobáku

HAVLÍČKŮV BROD – Osobní auto s náklaďákem se chvíli před 18.00 hodinou, ve čtvrtek 4. dubna, srazilo na křižovatce silnic II/130 a III/34731 u Číhoště na Havlíčkobrodsku. V nákladním autě cestovali čtyři lidé, jeho řidič přišel o život. Podle aktuálních zjištění policistů, mohla za nehodu řidička osobáku, která dodávce na hlavní nedala přednost.

„V osobním vozidle cestovala jedna osoba, která byla při nehodě zraněna. V dodávkovém vozidle cestovaly čtyři osoby – jedna zemřela, dvě se zranily a jedna vyvázla bez zranění. Místo nehody bylo zcela neprůjezdné, policisté odkláněli provoz na objízdné trasy v okolí,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že okolnosti dopravní nehody vyšetřují kriminalisté z Havlíčkova Brodu.

Bližší okolnosti nehody

Takto skončila po nehodě dodávka, ve které cestovali čtyři cizinci. Foto: Policie ČR

Policisté zjistili, že 55letá řidička osobního auta přijížděla ke křižovatce po vedlejší silnici a dodávka naopak po hlavní. Auta se v křižovatce srazila a dodávka se po nárazu přetočila a narazila do kovové dopravní značky, poté do stromu a nakonec se převrátila na bok. Při karambolu zemřel 21letý šofér dodávky, jeden spolucestující se těžce zranil a další dva lidé utrpěli lehká zranění. „Těžce zraněného muže převezli zdravotníci do nemocnice v Praze a zbývající dva zraněné převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Řidička osobního vozidla při nehodě viditelné zranění neutrpěla,“ informovala dnes, v pátek 5. dubna, krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechová zkouška neprokázala, že by řidička osobního auta byla opilá. „Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem prověřování,“ uzavřela Dana Čírtková.