Začátek jara zle nevyšel třem motorkářům. Zasahoval vrtulník

Ilustrační fotografie

PLZEŇSKÝ KRAJ – Tento víkend vyzněl neblaze pro motorkáře, které teplé jarní dny vylákaly na trať. Na tři natěšené vyznavače tohoto motorismu, kteří na tyto okamžiky netrpělivě čekali celou zimu, sáhla krutá ruka osudu.

U tří nešťastných dopravních nehod musela tento víkend rychle zasahovat záchranná služba. „První tragická událost se přihodila v sobotu ve Vejprnicích, kde jednatřicetiletý motorkář po kolizi musel být s těžkými zraněními transportován na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně. Druhý případ se udál o pár hodin později. Tentokrát se nehoda odehrála u obce Sedliště v okrese Plzeň-jih. Obětí nehody se stala třiadvacetiletá motorkářka, která po nešťastném nárazu do stromu byla s těžkými zraněními, ale při vědomí, též transportována na urgentní příjem fakultní nemocnice,“ informovala mluvčí záchranky Mária Svobodová.

V neděli tento nelichotivý výčet završila nešťastná nehoda motocyklisty, která se přihodila na motokrosové trati Sv. Pole u Horažďovic (v nedávné době již druhý případ, psali jsme zde). „Muž ve věku sedmatřicet let byl transportován letecky se středně těžkým zraněním a při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně. Momentálně není přímo ohrožen na životě,“ konstatoval dispečer záchranky Vítězslav Sladký.