Policisté rozprášili nelegální technoparty u Turnova

LIBERECKÝ KRAJ – O víkendu se zhruba třicítka technařů usadila na pozemku u Jenišovic na Jablonecku. Rozbalili svoje sound systémy a začalo peklo. Nejen pro lesní zvěř, ale i pro obyvatele z okolí.

Několik občanů si v sobotu po půlnoci stěžovalo na lince 158 na hlasitou hudbu, která se ozývala z lesního porostu u obce Jenišovice na Jablonecku. Na místo, kde se mělo nacházet několik vozidel a osob, byly okamžitě vyslány policejní hlídky, aby celou událost prověřily.

Policisté z obvodního oddělení Turnov a další hlídky z Jablonce provedli prověrku mezi obcemi Paceřice a Ohrazenice a v lesním prostoru poblíž pily u Jenišovic zjistili nepovolenou a neohlášenou akci s produkcí technohudby. Hlídky po příjezdu na místo tu v lesním prostoru nalezly na tři desítky osob, více jak desítku vozidel a asi tři sound systémy, ze kterých vycházela techno hudba.

Policisté vyzvali technaře, aby akci ukončili, neboť akce probíhala bez povolení majitele pozemku. Majitelem pozemku je státní podnik Lesy ČR, Lesní správa Ještěd. Zástupci lesníků policistům sdělili, že s konáním akce nedali souhlas. Na místo dorazila i jablonecká hlídka policistů z Krajské pořádkové jednotky, kteří společně s dalšími hlídkami po celou dobu monitorovali situaci na místě.

Technaři výzvu policistů uposlechli a nepovolenou akci ukončili. Někteří opustili místo ještě v noční době, mnozí s ohledem na to, že byli pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, museli vyčkat do ranních hodin, až budou schopni usednout za volant. Těm, kteří v lese parkovali svá vozidla, hrozí za porušení zákona pokuta ve správním řízení. Své bude muset policistům vysvětlovat i samotný organizátor akce.

Ilustrační foto