Po půl roce spadla klec. Dvojice recidivistů skončila svou jízdu

ZLÍN – Povedené zlodějské duo se za posledního půl roku neostýchalo provětrat sklady, byty a bary po celém krajském městě. Od srpna do letošního února si tak přišli na téměř půl milionu korun. Oba mají na kontě již desítky záznamů v rejstříku, za což byli dříve trestáni. Nyní jim za jejich činy hrozí v případě odsouzení až pět let za mřížemi.

„Komisař z oddělení obecné kriminality ve Zlíně obvinil třiatřicetiletého muže z obce u Zlína a jeho o rok mladšího komplice z obce u Kroměříže ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, kterých se dopouštěli v některých případech společně a v některých případech samostatně,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. „Celkově způsobili krádežemi škodu za 470 tisíc korun a poškozením škodu za 23 tisíc korun.“

Jejich bezstarostná jízda začala loni v srpnu krádeží uzamčeného kola za dvacet tisíc korun. Na podzim už jejich chuť narostla a po vloupání do bytu si odnesli kořist v hodnotě sto tisíc. V tomto roce začali v jednom baru, kde vypáčili automat a odnesli si cigarety a peníze za celkem dvacet tři tisíc, než jejich hamižnost vygradovala loupeží řídící elektronické jednotky v tomto únoru, čímž si přišli na tři sta třicet tři tisíc korun.

Proti oběma mluví i jejich minulost. Starší z obou mužů má v trestním rejstříku šest různých záznamů a mladší dokonce dvacet tři. Ačkoliv byli oba už v minulosti odsouzeni, nezdá se ale, že by se mínili polepšit. Snad alespoň protentokrát byla jejich řádění učiněna přítrž.