Majitel autoservisu opravoval vlastní automobil. Přitom se vznítila celá budova

KROMĚŘÍŽSKO – Hasičské jednotky zasahoval včera krátce po poledni v prostoru hořícího autoservisu v Koryčanech na Kroměřížsku. Majitel autodílny se marně snažil požáru zabránit, ale sám musel být s vážnými popáleninami urychleně převezen vrtulníkem. Jen díky včasnému zásahu dokázali hasiči dostat oheň pod kontrolu a zabránit jeho rozšíření na blízkou čerpací stanici. Přitom za vším možná stála pouhá banalita.

Když přišlo oznámení o požáru autoservisu na Masarykově ulici, plameny už šlehaly z oken budovy. Majitel se snažil dostat oheň pod kontrolu, v době příjezdu hasičů však už byl sám popálený a nejspíš se i nadýchal horkých zplodin hoření. Jeho stav byl natolik vážný, že si ošetřující lékař vyžádal okamžitý letecký transport do brněnské nemocnice.

Podle všeho došlo k události poté, kdy sám majitel opravoval vlastní automobil. Po nastartování si všimnul plamenů u výfuku a pokusil se je zlikvidovat hasicím přístrojem, místo toho však došlo ke vznícení budovy. Kromě toho oheň pohltil i dva další vozy a způsobil půlmilionovou škodu. Co se přesně stalo, je zatím stále otázkou pro vyšetřovatele.