Tragická nehoda na kruhovém objezdu si vyžádala další oběť

Tragická dopravní nehoda na kruhovém objezdu na ulici Okružní v Českých Budějovicích (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Čtvrteční večer s sebou přinesl další z řady tragických nehod. Řidič jel vysokou rychlostí přes jeden z kruhových objezdů v krajské metropoli a se svým vozidlem skončil na travnaté ploše vedle silnice. Zde se automobil vznítil. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

K této dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 11. dubna 2019 krátce před 22:00 hodinou na kruhovém objezdu na ulici Okružní v Českých Budějovicích. Řidič se pravděpodobně řítil vysokou rychlostí od Benešova u Prahy směrem na České Budějovice. Před kruhovým objezdem na Okružní ulici pak pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel vlevo mimo silnici, kde došlo k nárazu do svislé dopravní značky.

Zde však jeho cesta neskončila. „Po travnaté ploše pak vozidlo pokračovalo dále středem kruhového objezdu. Na protilehlé straně kruhového objezdu pak narazilo do návěstidla, které porazilo. Následně bylo vymrštěno do vzduchu, přeletělo přes komunikaci a porazilo sloup veřejného osvětlení. Poté proletělo křovinami, kde narazilo do betonové skruže a skončilo na travnaté ploše vedle silnice, vozidlo začalo následně hořet,“ popsala další průběh nehody policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Tragická dopravní nehoda na kruhovém objezdu na ulici Okružní v Českých Budějovicích (zdroj Policie ČR)

Řidič bohužel na místě nehody zemřel a stal se tak již dvanáctou obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích od začátku roku. Ve vozidle jel podle informací policie sám a nikdo jiný tedy při nehodě nebyl zraněn. „Dopravní nehodu nyní zpracovávají policisté a kriminalisté z Českých Budějovic,“ dodala mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.