Sázava po víkendovém velkém gruntu zase prokoukla do krásy!

SÁZAVA –  Tak to si zaslouží obdiv a poděkování!  Tradiční čištění Sázavy nezrušilo ani hnusné počasí. Odhodlaní milovníci řeky se sešli přes nepříznivé teploty a nepříjemný déšť a čistili řeku od zanesených odpadků po zimě, aby do nové vodácké sezony vstoupila jako krasavice.

Navzdory chladnému počasí, se o víkendu opět zaplnila řeka Sázava kanoemi s účastníky tradiční akce pořádané o.p.s. Posázaví-Čistá řeka Sázava. Již 14. ročník této akce přilákal dobrovolníky z celé republiky, aby pomohli vyčistit břehy řeky před vodáckou sezonou. “První úsek začínal na Střechovkém jezu a končil v Malovidech. Zde po oba dny (pátek a sobota) dorazilo více než čtyřicet sběračů odpadků. Následovaly další čtyři úseky, které čistily řeku až do Pikovic. Nejenom z lodí se čistilo, ale někteří dobrovolníci šli po obou březích a sbírali i širší okolí řeky,” pochválil všechny účastníky organizátor akce.

Je potěšující sledovat jak každým rokem odpadků ubývá. Až na počasí (teplota v sobotu ráno byla jen lehce nad bodem mrazu) se akce vydařila a pomohla vyčistit řeku od odpadků. Tak pro všechny, kteří tuto akci doteď neznali: Za rok začátkem dubna zase na Sázavě.