Silničáři ukončili zimní pohotovost, ke spánku se ale ještě neuložili

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ačkoliv zimní sezóna silničářům oficiálně skončila posledním březnovým dnem, neznamená to, že by si do podzimu vzali dovolenou. Vozidla s radlicemi a nástavbami pro posypové materiály už sice během minulého měsíce začali přestavovat na běžné nákladní automobily, zůstávají však nadále ve střehu. „Kdyby se zima ještě na chvíli vrátila, a v dubnu to nikdy nelze zcela vyloučit, zůstává v každém okrese k dispozici ještě i několik sypačů s radlicemi,“ potvrdil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek.

Nyní na silničáře čeká velká jarní údržba. Po zimě je potřeba projít a uklidit všechny komunikace, na kterých zůstaly zbytky inertního posypu a nepořádek v příkopech. Pracovníci také vyspravují všechny výtluky. „Podle našich poznatků je výskyt výtluků po uplynulé zimě srovnatelný s jinými lety a nedosahuje žádného extrémního rozsahu,“ konstatoval ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

S novou sezónou drží pracovníci Správy a údržby silnic letní pohotovost. Jejím záměrem je organizovat neodkladné zásahy pro zajištění bezpečnosti silničního provozu v případě havárií, živelných pohrom, vzniku polomů nebo jiných náhlých událostí. „Nejčastěji může jít o urychlené označení překážky silničního provozu přechodným dopravním značením,“ upřesňuje tisková mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Na koho se obrátit?

Letní pohotovost na dálnicích a silnicích první třídy má na starost Ředitelství silnic a dálnic ČR. Na silnicích druhé a třetí třídy organizuje pohotovost Správa a údržba silnic. V případě potíží se tak obracejte na okresní dispečery SÚS

Okres Zlín 602 436 601

Okres Vsetín 603 542 167

Okres Uherské Hradiště 739 052 869

Okres Kroměříž 602 507 964