Víme, kam pro léky o svátcích!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nemoc a s tím související dostupnost potřebných léků si nevybírá. Po oba nadcházející svátky, tedy v pondělí 22. dubna a ve středu 8. května, proto zajistí Olomoucký kraj provoz lékáren v každém okrese. V kraji tak zůstane minimálně šest otevřených prodejen léků.

Podobně jako například o Vánocích bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků. „Pro hejtmanství je zajištění dostupného zdravotnictví prioritou. Proto také přispíváme na provoz lékáren ve svátcích, aby si lidé mohli léky opatřit i v době, kdy je většina ostatních prodejen zavřená,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák

V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno čtyřiadvacet hodin denně. Ostatní výdejny léků budou ve svátcích fungovat od deváté do třinácté hodiny.

Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu. Ročně takto vydá statisíce korun. Přehled otevřených lékáren si můžete stáhnout zde.