Tři autonehody během hodiny. Smutná skutečnost našich silnic

PLZEŇSKO – Stav na našich silnicích je alarmující. Nepozornost, bezohlednost, spěch a mnoho dalších negativních faktorů z nás stále častěji dělají oběti dopravních nehod. Včerejší dopoledne je toho malým příkladem.

Dálnice D5

Včera kolem desáté hodiny na dálnici D5 ve směru na Prahu necelých půl kilometru před tunelem Valík došlo ke srážce osobního auta s kamionem, která byla způsobena zadním nárazem. „Z místa nehody byl do Fakultní nemocnice Plzeň odvezen asi třicetiletý muž se středně těžkým poraněním. Provedené dechové zkoušky byly negativní,“ konstatovala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Přeštice

Jen brzy krátce potom se stala další dopravní nehoda. U Přeštic směrem na Skočice se čelně srazila dvě osobní auta. „Z místa neštěstí byli odvezeny tři osoby se středně těžkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň. Jednalo se o dvě ženy a jednoho muže. Všichni účastníci dopravní nehody nebyli přímo ohroženi na životě,“ potvrdila Andrea Divišová ze záchranné služby. „Obě vozidla skončila v příkopu, fragmenty vozidel blokovaly průjezd silnicí. Hasiči provedli protipožární opatření,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Ves Touškov

Do třetice u Vsi Touškov ve směru na Lochousice přibližně v ten samý čas řidička osobního auta nezvládla řízení, vyjela ze silnice a narazila do stromu. „Z místa nehody byla do nemocnice v Plzni odvezena asi sedmdesátiletá žena s lehkým zraněním,“ potvrdila Andrea Divišová.

Zdroj: HZS