Napajedla ožijí dnem trhů, památek i sportu

NAPAJEDLA – Na počest patrona Napajedel, sv. Jiřího, přichystalo město unikátní akci, která spojuje kulturu, folklor, farmářské trhy a sport. Centrum města ožije již tuto sobotu a do scenérie barokního zámku, historického kostela a „Nového kláštera“ vběhnou malí i velcí sportovci, zahraje folklorní hudba, stánky se budou prohýbat dobrotami a bude to jednoduše přesně taková akce, jakou Zlínsko miluje. Jarní slavnosti a Brány památek dokořán ve spojení s Run Up 2019 nemůžete zmeškat.

Přijďte už brzy, protože farmářský trh na Masarykově náměstí začíná už v osm hodin a kolem se budou pohybovat davy stejně hladových a natěšených návštěvníků jako vy. Bylo by škoda nechat si ujít něco z nabídky regionálních potravin, ručních výrobků, přírodní kosmetiky nebo bylinek. Pokud vám po jarním úklidu zbyly věci, které už v domácnosti nechcete, ale je vám líto je vyhodit, zapojte se do Jarního blešáku na radničním náměstí. Přijít můžete jako nakupující nebo i jako prodejce, v tomto případě je pouze potřeba se nahlásit a za drobný poplatek padesát korun můžete nabídnout své rodinné skvosty.

K Jarním slavnostem již neodmyslitelně patří Brány památek dokořán. Zpřístupněny budou ty nejkrásnější kulturní dominanty města od Muzea Napajedla, přes kostel sv. Bartoloměje a radniční věž až k zámku a to za zlevněné nebo dobrovolné vstupné.

Po druhé hodině nezapomeňte zajít do přístavu Emila Spiro, kde se chystá zahájení letošní sezóny. Vyjížďku po řece Moravě vám zpestří připravené hry a soutěže s Domem dětí a mládeže Matýsek i revivalová kapela The Pohoda.

Pokud v sobě máte aspoň kousek sportovního ducha, nebojte se přihlásit do čtvrtého ročníku závodu v běhu do schodů Run Up 2019. Své síly změříte na krátké, ale obtížné trase v okolí kostelních schodů. O půl druhé odstartuje kategorie pro nejmenší děti a hlavní závody pak začnou po páté. Nemusíte se bát, že propásnete registraci, přihlásit se je totiž možné i na místě a to třicet minut předem. Po sportovním výkonu bude na farní zahradě připraveno drobné občerstvení.