V Plzni brzy přibude až 300 nových volných pozic

PLZEŇ – Na Borských polích brzy vyroste moderní administrativní budova o šesti nadzemních podlažích. Kromě jiného bude také zajímavá svým přístupem k životnímu prostředí, kdy by v budoucnu na fasádě měly růst stromy.

V roce 2015 oslovila společnost Konplan (dceřiná společnost německé Krones AG) město Plzeň s plánem vybudování vlastní budovy. Město pro společnost vytipovalo celkem šest míst, Konplan si nakonec pro stavbu své administrativní budovy vybral oblast Borských polí v blízkosti fakulty aplikovaných věd.

Společnost na stavbu proinvestuje 400 milionů korun a vytvoří do budoucna až 300 pracovních míst administrativních a IT pozic. Budova bude inovativní nejen činnostmi zde vytvářenými, ale také přístupem k životnímu prostředí, kdy by v budoucnu na fasádě měly růst stromy.

Pokud vše poběží dle časového harmonogramu, bude stavba dokončena letos v prosinci a od nového roku by budova mohla již začít sloužit svému záměru. Nyní má společnost přibližně 200 zaměstnanců a díky této stavbě dojde k rozšiřování nabídky pracovních míst. Hledat se budou vysoce kvalifikovaní zaměstnanci pro vývoj i servisní služby.

Krones, založen v roce 1951, je světovým lídrem v konstrukci linek pro plnění a balení nápojů. Má devadesát zastoupení po celém světě a zaměstnává více než šestnáct tisíc zaměstnanců, přes deset tisíc v samotném Německu. Konplan v Plzni je důležitou investicí.

Společnost Konplan navrhuje a realizuje nápojové linky a plnící techniky pomocí nejmodernějších technologií. V Plzni pracují nejen techničtí odborníci v oblasti strojní a elektro konstrukce, IT projektového managementu, PLC programování, SW vývoje, ale také pracovníci v oblasti administrativní podpory. V současnosti sídlí společnost v Avalon Business Center v Poděbradově ulici. V České republice se Konplan podílí na linkách i pro Plzeňský Prazdroj.