Velikonoce na silnicích se ani letos neobešly bez nehod a alkoholu. Máme čísla!

ZLÍNSKÝ KRAJ – Prodloužený víkend každoročně láká „sváteční“ řidiče a snižuje pozornost i některých zkušenějších. Celkově zvýšený počet aut na silnicích je sám o sobě důvodem pro nárůst počtu dopravních nehod a komplikací. Dozor nad situací převzaly posílené policejní hlídky, které prováděly jak preventivní kontroly, tak upozorňovaly na přestupky.

„Policejní hlídky během předešlých šesti dnů zastavily a zkontrolovaly pět tisíc sto třináct vozidel a zjistily tři sta osmdesát čtyři dopravních přestupků,“ shrnuje údaje policejní mluvčí Lenka Javorková. „V pětadevadesáti případech se jednalo o překročení povolené rychlosti, dále v pětatřiceti případech řešili kolegové nepoužití bezpečnostních pásů a v šedesáti případech nevyhovující technický stav vozidel. Celkem sedmnáct řidičů jelo po dálnici bez dálniční známky.“

Celkově se na území Zlínského kraje stalo během velikonočního víkendu třicet šest dopravních nehod, naštěstí bez vážných zranění. Loni se v této době odehrálo jen dvacet čtyři nehod a podstatně menší byl i počet zraněných osob. Zatímco letos lehké poranění utrpělo dvacet osm účastníků, loni pouze sedm.

Za volant se neostýchali usednout ani řidiči pod vlivem. Celkem čtyřicet šest osob bylo pod vlivem alkoholu a třináct dokonce pod vlivem drog. Z pěti řidičů, kteří nadýchali nad jedno promile, policisté naměřili nejvíc muži v Horní Bečvě a to přesně 1,78 promile. Jako tradičně byli alkoholem nejvíce posilnění cyklisté. Z jedenácti podnapilých „výtečníků“ se hned u tří vyšplhaly naměřené hodnoty nad tři promile.