Technická závada baterie způsobila v prodejně elektrokol škodu za dva miliony

NEHVIZDY – Požár třípodlažní budovy s prodejnou a servisem elektrokol v Nehvizdech byl na operační středisko středočeských hasičů ohlášen v úterý v noci. Příčinou vzniku požáru byla technická závada lithium-iontového akumulátoru. Požár způsobil škodu za dva miliony korun. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanic Stará Boleslav a Mladá Boleslav a dobrovolné jednotky obcí Jirny, Čelákovice a Nové Jirny. Vzhledem k tomu, že v zasaženém objektu jsou také bytové prostory, byla preventivně povolána i zdravotnická záchranná služba. “Přibližně deset nezraněných osob odešlo z bytů před příjezdem policie, hasičů a záchranné služby. Hasiči během chvíle dostali požár baterií do elektrokol pod kontrolu pomocí jednoho vysokotlakého proudu. Současně odpojili plynovou kotelnu a provedli průzkum, zda se uvnitř objektu ještě někdo nenachází. Zplodiny hoření odvětrali přetlakovým ventilátorem,” informuje o požáru tiskový mluvčí Jaroslav Gabriel.

Starosta obce zajistil evakuovaným osobám nouzové ubytování. Místní dobrovolná jednotka pak zůstala přes noc na dohlídce. Ve středu ráno po osmé hodině byl prostor důkladně zkontrolován termokamerou a velitel zásahu umožnil obyvatelům vrátit se zpět do bytů.