Čerpadlářky na D6 okradly manžele z Azerbajdžánu o půl miliónu korun

Celníci zachránili cizincům peníze na operaci. Ilustrační foto: Celní správa ČR

RAKOVNICKO – Hlídka středočeských celníků zachránila manželskému páru téměř půl milionu korun. Peníze měla dvojice připravené s sebou na operaci v Berlíně.

Cizinci ohlásili krádež

Toho dne v pátek 19. 4. 2019 si dvoučlenná hlídka celníků povšimla dvojice lidí přecházející dálnici D6 směrem k čerpací stanici na 31. km u Nového Strašecí. Zhruba po pěti minutách se pár vracel ke svému vozidlu. Když spatřili celníky, zamířili rovnou k nim. Ohlásili, že paní bylo z kabelky, kterou zapomněla na stole odpočívadla za čerpací stanicí, odcizeno zhruba 17 500 EUR.  Obsluha ji vrátila, ale bez peněz. Vysokou částku peněz měli přitom připravenou na operaci v Berlíně.

Čerpadlářky se vykrucovaly

Celníci se v doprovodu manželů vydali na čerpací stanici a zeptali se obsluhy, zda něco nevědí o ztrátě peněz z kabelky, kterou prázdnou vrátily majitelce. Obě čerpadlářky uvedly, že jim nějaká paní předala volně ležící kabelku černé barvy nalezenou na odpočívadle. O kamerovém záznamu nechtěly ani slyšet. Nejprve se začaly vymlouvat, že za čerpací stanici kamerový systém nedohlédne. Celníci zavolali na linku 158, která věc předala na policii v Nové Strašecí.

Usvědčující kamerový záznam

Ovšem ani po příjezdu policistů nehodlala obsluha zpřístupnit kamerové záznamy. Ten jim dovolil zhlédnout až zkontaktovaný vedoucí čerpací stanice. A bylo na co se dívat. Ze záznamu bylo vidět, že nějaká paní opravdu nalezenou kabelku předala obsluze, avšak po chvíli jedna z pracovnic kabelku pod pultem prohledala a něco z ní odnesla do zázemí čerpací stanice. Když se vrátila, tak druhé čerpadlářce, a to přímo na kameru, ukázala papír, na kterém bylo napsáno 17 500 EUR.

A spadla klec

Obě čerpadlářky  byly odvezeny k výslechu na policejní služebnu v Novém Strašecí. Hlídka celníků ještě doprovodila dvojici poškozených cizinců na policii, kde jim až do vydání odcizených peněz jeden z celníků pomáhal s tlumočením. Druhá z obsluhy čerpací stanice bude zřejmě vedena jako spolupachatel.