Mladíci z Jihlavy ukradli šampony a zubní kartáčky za 6 tisíc

JIHLAVA – Jihlavské policisty zaměstnala o víkendu krádež v obchodním domě na ulici Havlíčkova. Tři muži, zřejmě dbající na hygienu, tady ukradli necelou desítku šampónů a 25 zubních kartáčků v hodnotě přes 6 tisíc korun. Z obchodu utekli, ale jejich dopadení netrvalo ani dvě a půl hodiny.

„Policisté zjistili informace k podezřelým a provedli v obchodním domě šetření. Na základě získaného popisu začali pachatele ihned hledat. Po čtvrté hodině odpoledne všechny podezřelé vypátrali na ulici Komenského. Muže ve věku od dvaadvaceti do pětadvaceti let zajistili a odvezli je na oddělení policie,“ uvedla tisková mluvčí policie Jana Kroutilová.

Jeden z mužů zboží schovával pod oblečení a zbývající dávali věci do tašky, potom všichni bez zaplacení utekli. Nejstarší z nich byl už v minulosti soudně trestán, naposledy dokonce za majetkovou trestnou činnost „seděl“ a od propuštění z věznice je až do roku 2021 ve zkušební době. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.