Doubravečtí strážníci budou jezdit na elektrokolech

Zdroj: MP Plzeň

PLZEŇ – Městský obvod Plzeň 4 se praštil přes kapsu a nadělil včera odpoledne doubraveckým strážníkům překvapení. To jim slavnostně předali jeho přední zástupci v čele se starostou Tomášem Soukupem.

Strážníci na Doubravce měli z dvou darovaných elektrokol radost. Jsou vůbec prvními, kdo v Plzni bude služební elektrokola využívat. Jsou pohodlná, strážník by měl být mobilnější a pohyb po rajonu pro něj bude lehčí. Maximální rychlost, při které při jízdě motor „pomáhá“,  je 25 km/h. Při její překročení se asistence elektromotoru vypne.

Cyklohlídky nejsou pro Plzeň žádnou novinkou. Působí už tady řadu let a osvědčily se. S koly se dostanou mnohdy do míst, do kterých je to obtížné se služebním autem. Bicykly strážníci využívají např. při kontrole cyklostezek, parků, chatových oblastí nebo jako doprovod při cyklistických závodech a podobně.

To ale nebylo vše. „Do služební výbavy dostali strážníci ještě další pomocníky. Zastavovací svítilny, které neplní pouze funkci k zastavování vozidel. Disponují totiž ultrafialovým světlem, s jehož pomocí lze ověřit pravost bankovek. Ulehčit práci v terénu by měl strážníkům také nový laserový dálkoměr. Vše včetně elektrokol vyšlo na sto tisíc korun,“ upřesnila mluvčí městské policie Jana Pužmanová.