Přijďte soutěžit! A nezapomeňte vzít s sebou babičky a dědečky

OLOMOUCKÝ KRAJ – Víte, že v pátek 10. května začíná Týden pro rodinu? A největší smysl je trávit čas společně. Proto se na řadě míst v kraji konají akce zaměřené právě na rodiny. Součástí budou i babičky a dědečkové.

Právě na seniory se v rámci Týdne pro rodinu zaměřuje Olomoucký kraj, který ve Smetanových sadech v Olomouci pořádá v sobotu 11. května Den pro rodiny a seniory. Návštěvníky čekají sportovní soutěže, zábavné aktivity i bohatý doprovodný program. „Smyslem akce je nabídnout lidem příjemně strávený den, aby se mohli ještě více semknout a užít si volna. Chceme také ukázat, že celý Olomoucký kraj je jedna velká rodina,“ uvedl jeho hejtman Ladislav Okleštěk.

Program se uskuteční v rámci schválené Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje. „Tématem bude soutěžení pro všechny generace, protože rodinu netvoří jen děti a rodiče, ale také senioři,“ uvedl Pavel Podivínský z krajského odboru sociálních věcí.

Součástí sportovní soboty bude charitativní běh pro Paměť národa, jehož pořadatelem je organizace Post Bellum. Ta startovné zúčastněných běžců využije na rozšíření sbírky, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století. Na programu je rodinný, dětský a hlavní běh na 10 a 5 kilometrů a štafeta čtyřikrát 2,5 kilometru.

Registrace zájemců o rodinné a seniorské soutěžení bude probíhat do 9. května na www.prorodinu.olomouc.eu. Účastníci charitativního běhu se mohou do stejného termínu přihlásit na www.behpropametnaroda.cz.