Zabezpečte se. V průběhu už 3 let dochází v Berouně na stejném místě ke stejným vloupačkám do bytu

BEROUN – Během minulých třech let došlo na sídlišti v Berouně postupně k několika případům vloupání do bytů. Může se jednat o stejného pachatele, protože způsob provedení je podle kriminalistů totožný.

V ulici Vladislava Vančury

K aktuálnímu případu došlo mezi 9.  – 12. 5. 2019, kdy v ulici Vladislava Vančury vnikl neznámý zloděj do bytu nacházejícího se v přízemí bytového domu. Nejprve vylezl na balkon, vytlačil nezajištěné balkonové dveře a potom vnikl dovnitř, kde byt důkladně prohledal a odcizil finanční hotovost a šperky.

Policie žádá o pomoc a varuje

„Neznámý pachatel si vybírá byty, které se nacházejí v přízemí bytových domů. Poté co se dostane na balkon, vypáčí balkonové dveře a vnikne dovnitř, krade z bytů peníze a šperky,“ uvedla tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Kriminalisté nyní žádají o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého zloděje, který se zaměřuje na výše uvedenou lokalitu. Přivítají jakékoliv informace související s těmito případy nebo informace vedoucí k odhalení totožnosti pachatele.

Policie zároveň upozorňuje majitele a nájemníky přízemních bytů, aby je měli řádně zabezpečené, případně využili některý ze zabezpečovacích systémů.