Festival bavorské kultury nabízí lákavé pochoutky i zajímavý program

PLZEŇ – Bavorské slavnosti Oktoberfest se v Německu konají tradičně až v měsíci říjnu. V Plzni si bavorskou kulturu můžete užít již tento týden. Při posezení na tradičních bavorských pivních zahrádkách si tu za poslechu rozmanitých kapel užijete skvělých pochoutek a spoustu zábavy.

• Bavorská gastronomie a pivo
Kuchaři si pro vás připraví autentické bavorské speciality. V nabídce bude například tradiční wurstsalat na mnichovský způsob, plněné slané preclíky, hovězí pečeně se špeclemi, currywurst a další druhy klobás nebo sladké bramborové placičky s jablečným pyré. Podávat se bude také tradiční bavorské světlé a pšeničné pivo v litrových tuplácích.

• Výstavy, kapely, párty a workshopy
Ve čtvrtek se v DEPO2015 v 16 hodin otevře bavorská pivní zahrádka a k poslechu zahrají Moodshake nebo Trio Schramm. Milovníci barokní hudby by si neměli nechat ujít večerní vystoupení skupiny Capella Safra v kulisách výstavy Za barokem. V pátek a v sobotu je program nabitý bavorskými kapelami všech žánrů, od dechovky, šlágrů, diska až po rockové hity. Těšit se můžete třeba na bavorský dívčí kvartet BlechBixn, večerní swingovou tančírnu nebo na kapelu Klangphonics, která to v sobotu rozjede v rytmu funku a populárních bavorských hitů.

• Na Treffpunkt s dětmi
Dětskému programu Treffpunktu bude patřit nádvoří depa v neděli od 11 do 16 hodin. Pro děti bude připraven například workshop bubnování nebo česko–německá jazyková animace, kde se mohou děti hravou formou naučit pár slovíček z němčiny. Představí se také bavorské loutkové divadlo Der Kasperl Fischer, které dětské publikum pobaví každou celou hodinu. V programu se objeví i mládežnický sbor ZUŠ Band Třemošná, sbor malých zpěváků Svět Kvítek nebo Plzeňský malý lidový soubor s hudbou z jihozápadních Čech a Chodska.

Festival Treffpunkt se koná od čtvrtka 16. do neděle 19. května v kulturním centru DEPO2015. Vstup je zdarma.