Pokusil se v Líšni znásilnit ženu, pak utekl. Policie hledá svědka na videu

BRNO – Brněnští kriminalisté vyšetřují případ pokusu zatím neznámého pachatele o znásilnění šestadvacetileté ženy v Brně–Líšni z dubna tohoto roku. Policisté v minulých dnech zajistili kamerové záznamy z okolí místa činu a hledají muže ze záznamu.

Přibližně dvacet minut před půlnocí 28. dubna se zatím neznámý pachatel v Sedláčkově ulici v Brně–Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu. „Tuto povalil na zem a snažil se jí roztrhnout oblečení. Napadená žena křičela o pomoc. Toto volání uslyšeli obyvatelé přilehlého domu a další dva mladíci, kteří ženě přiběhli na pomoc. Když je agresor uviděl, z místa utekl,“  prozradil mluvčí David Chaloupka.

Na několika kamerových záznamech z okolí místa činu je zachycen muž, který se v oblasti ulice Sedláčkovy v daný čas po delší dobu zdržoval. Kriminalisté žádají zatím neznámého muže, aby se jim přihlásil. Předpokládají totiž, že jim může poskytnout k případu důležité informace. „Od veřejnosti policisté na lince 158 přivítají informace, které by mohly vést ke ztotožnění neznámé osoby na záznamu. Ze záběrů je patrné, že muž je kuřák, cigaretu drží v pravé ruce. S mobilním telefonem na záběru manipuluje levou rukou. Postavu má hubenou, oblečený je v tmavých kalhotách a bundě zřejmě maskáčového vzoru. Na nohou má tmavé boty s bílou podrážkou,“ upřesnil Chaloupka.