Vloupal se do domu, ale peníze ho nelákaly. Neuvěříte, po jaké kořisti šel!

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Jako ve špatné verzi pohádky O Mášence a třech medvědech se musela cítit osmaosmdesátiletá seniorka z Uherského Hradiště, když v neděli ve čtyři ráno vešla do obývacího pokoje. Snězená masová konzerva neupoutala takovou pozornost jako nezvaný host, který tvrdě spal na gauči. Aby ho probudila, musela na pomoc přivolat syna.

„K události došlo v Uherském Hradišti v ulici Třída Maršála Malinovského,“ sdělila policejní tisková mluvčí Milena Šabatová. „Šestačtyřicetiletý nezvaný host přelezl plot a nezajištěnými dveřmi vešel do přízemí rodinného domu. V kuchyni shlédl obsah lednice, odkud si vzal masovou konzervu a snědl ji. Po dobrém jídle si ustlal na gauči a usnul.“

Stará paní pospíchala do patra domu, aby vzbudila syna. Ten byl ve stejném šoku jako ona. Společně se jim podařilo spáče probudit a vyzvali ho, aby opustil dům. Návštěvník s tím neměl sebemenší problém a v klidu se odebral pryč. „Podle získaného popisu hlídka muže vypátrala na blízké benzinové čerpací stanici,“ pokračuje Šabatová. „Ten se jim ke všemu přiznal. Dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2 promile alkoholu.“  Stejně jako pohádkové Mášence mu nyní hrozí odnětí svobody, v jeho případě až na tři roky.