Přivítejte léto v Hospodářském dvoře v Bohuslavicích

Areál Hospodářského dvora se nachází uprostřed malebné vesničky Bohuslavice na Telčsku. Foto: Hospodářský dvůr, s. r. o.

JIHLAVSKO – Příjemné s užitečným se v sobotu 18. května spojí na akci s názvem Slavnostní otevření léta v Bohuslavicích. Do programu se letos zapojí také policisté z Vysočiny, aby děti poutavou formou před prázdninami seznámili s pravidly bezpečného chování doma i na silnici.

Vaše děti se můžou na jedno odpoledne proměnit v malého policistu a kriminalistu, vidět práci policejních kynologů, kteří vedou výcvik policejních psů, nahlédnout pod pokličku policejní práce při ohledání místa činu, vyzkoušet si snímání otisků prstů nebo se dozvědět zajímavé informace na téma trasologických stop. Chybět nebudou ani zajímavé testy a úkoly z oblasti bezpečného chování v silničním provozu, bezpečného chování při cestě do školy a ze školy nebo při cestování dopravním prostředkem.

Dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jaké účinky na člověka za volantem může mít únava, oslnění sluncem, alkohol nebo drogy – k tomu poslouží speciální opilecké, drogové nebo únavové brýle.

„Podobné preventivní aktivity mají z hlediska výchovného zejména pro děti velký význam, neboť za několik týdnů jim začnou dvouměsíční prázdniny a děti se musí naučit bezpečně se chovat v jejich průběhu, kdy tráví mnohem více času venku s kamarády. Proto pár rad, jak se mají správně chovat, aby se jim nic nestalo, je právě v tomto období na místě,“ uvedla vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Dana Čírtková.

Dveře Hospodářského dvora se vám otevřou se vším všudy. Seznámíte se s místními zvířátky a bude možné povozit se i na koních a ponících.

Časový program slavnostního otevření léta v Bohuslavicích

6.00 – 14.00 – rybářské závody + vyhlášení výsledků
13.00 – 19.00 – přehlídka uměleckých kovářů
13.00 – 19.00 – hlavní kvíz pro děti po celém areálu
13.00 – 18.00 – venkovní party pro děti plná soutěží za účasti policistů
15.00 – 16.00 – křest oslích mláďat
16.30 – ukázky policejních kynologů a jejich psů
18.00 – hlavní vyhlášení kvízu pro děti
18.15 – soutěž pro dospělé – vrhání pivním sudem
19.00 – pokus o překonání českého rekordu